close
تبلیغات در اینترنت
همراه اول
loading...
تصویر : http://rozup.ir/view/2468174/299825.png


حفظ گوشی‌ در گرماهوای گرم برای وسایل الکترونیکی مناسب نیست و حتی می‌تواند به دستگاه شما صدمات شدیدی را وارد کند. اما راهکارهایی نیز برای خنک نگه داشتن گوشی در هوای گرم وجود دارد.

 

عدم جای گذاشتن گوشی درون خودرو

 

در فصول گرم سال فضای درون خودروها خیلی گرم می‌شود، به همین علت در بعضی از کشورها قانون ممنوعیت برای جای گذاشتن کودکان و یا حیوانات درون خودرو وجود دارد. بنابراین هرگز نباید گوشی خود را خودرو جا بگذارید. اگر می‌خواهید مسیر طولانی را طی کنید، از پایه نگهدارنده گوشی برای خودرو استفاده کنید تا بدین ترتیب گوشی شما را در معرض مستقیم باد کولر خودرو نیز قرار بگیرد و گرم نشود. به هر دلیلی اگر مجبور شوید که گوشی هوشمند‌تان را درون خودرو جای بگذارید، بهترین مکان صندوق عقب خودور بوده زیرا این قسمت کمترین تاثیر را از گازهای گلخانه‌ای می‌پذیرد.

 

امکاناتی را که احتیاج ندارید خاموش کنید

 

چنانچه به بلوتوث، اینترنت سیم‌کارت، وای‌فای و جی‌پی‌اس نیاز ندارید، آن‌ها را غیرفعال کنید. با اینکار در واقع فعالیت‌هایی را که بدان‌ها نیاز ندارید خاموش می‌کنید و علاوه بر آنکه باتری را حفظ می‌کنید از گرم شدن گوشی نیز تا حدی جلوگیری می‌گردد.

 

از محافظ استفاده نکنید

شما در تابستان لباس اضافه به تن نمی‌کنید، بنابراین حتی الامکان برای گوشی‌تان نیز از پوشش‌های اضافه استفاده نکنید. اگر در هوای گرم باید بیرون بروید، حتی الامکان از محافظ استفاده نکنید یا از محافظ‌های نازک برای گوشی استفاده نمایید و زمانی که از اسمارت فون استفاده نمی‌کنید حتما صفحه نمایش را خاموش نگهدارید.

 

وسایلتان را با فاصله از یکدیگر نگهدارید

 

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که هوای شرجی دارد و بطور همزمان چند دستگاه الکترونیکی مثل لپ‌تاپ یا گوشی‌های هوشمند را درون یک کیف یا محفظه قرار می‌دهید، دستگاه ها را خاموش بودن و جدا از یکدیگر قرار دهید. این اقدام سبب می‌شود که دستگاه‌های درون کیف فضای بیشتری برای تنفس داشته باشند و از داغ شدن بیش از حد آن‌ها جلوگیری شود.

 

هرگز گوشی را درون یخچال نگذارید

بسیای از افراد لپ‌تاپ یا گوشی‌هایشان را درون یخچال می‌گذارند تا خنک شوند. اما وب‌سایت Gazelle اعلام کرد، خنک کردن سریع دستگاه‌های الکترونیکی بطور مثال از طریق یخچال می‌تواند موجب نفوذ رطوبت به دورن دستگاه شده و به قطعات داخلی آن آسیب برساند.

 

بنابراین اگر حس کردید که گوشی بیش از اندازه داغ شده، بهتر است ابتدا آن را خاموش کرده و مدتی به همین حال بگذارید، تا به آهستگی خنک شود. باتری گوشی را جدا کنید (البته اگر باتری قابلیت جداسازی دارد) و دستگاه را از نور مستقیم خورشید دور نگهدارید.تصوير : http://rozup.ir/view/2466359/Typography_1520056229888.pngتصوير : http://rozup.ir/view/2466358/Typography_1519948230419.png

 

 

آي سي تي(ICT) روستايي چيست؟

 

وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در يك اقدام  فراگير ده   هزار روستاي كشور را  به دفاتر ارتباطات و فناوري اطلاعات

روستايي تجهيز نمو د.اين دفاتر علاوه بر ارائه خدمات مختلفي  مانند پست، پست بانك، تلفن و ساير خدمات دولتي،

ارتباط روستاهاي مورد نظر را با شبكه اينترنت فراهم مي‌نمايند. و  براي هريك از روستاهاي مورد نظر حداقليكنقطه

دسترسي به اينترنت ايجاد مي‌نمايند. اجراي اين پروژه ضريبنفوذ تلفن ثابت را نيز در روستاها افزايش خواهد داد.

علاوه برخدمات پستي و ارتباطي، اين دفاتر زمينه لازم جهت ارائه خدمات ساير سازمان‌هايدولتي را نيز فراهم مي‌نمايند.ــــــــــــــــــــــــــــــــ توضيحات بيشتر ــــــــــــــــــــــــــــــــ

اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 64
بازديد ديروز : 95
بازديد کلي : 61,178

با ثبت ايميل خود مطالب براي شما ارسال مي شود

ايميل شما :